۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

تاثیر دامنه بر سئو سایت

تاثیر دامنه بر سئو سایت چیست؟

در این مقاله قصد داریم شما را از اهمیت و تاثیر گذاری انتخاب نام دامنه بر روی سئو سایت آشنا کنیم.

انتخاب دامنه خوب و ایده آل تاثیر غیر مستقیم و البته بسیار بالایی بر سئو وب سایت شما خواهد داشت، همین که اسم سایت شما جذاب، ساده و با مفهوم باشد و کاربران پس از اولین ورود این نام را به خاطر داشته باشند و مجدد وارد سایت شما شوند بر روی سئو سایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. برای انتخاب یک نام خوب پیشنهاد می کنم موارد زیر را در حتما در نظر بگیرید:

در ذهن ماندن نام دامنه

سعی نمایید نام دامنه ای که انتخاب می کنید در ذهن ها بماند که در تبلیغات دهان به دهان تاثیر مثبت داشته باشد و همچنین برای تایپ کردن ساده باشد.

استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه

توجه کنید که استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه باعث طولانی تر شدن آن نشود، و به سادگی در ذهن افراد بماند .

استفاده از جداکننده کلمات (-)

اگر نام دامنه شما شامل دو واژه (مانند www.examplesite.com) است، شما ممکن است بخواهید برای جدا کردن کلمات برای خوانایی بهتر از یک خط تیره استفاده کنید (مانند www.example-site.com). استفاده از خط فاصله از اعتبار دامنه کم می کند و سایت به عنوان یکی از شاخص  های اسپم شناخته می شود. رنک سایت هایی که در نام دامنه خود از جداکننده (-) استفاده نمی کنند نسبت به دیگر سایت هایی که از جداکننده استفاده می کنند، بالاتر است.

استفاده از com . یا ir.

اگر حوزه فعالیت وب سایت تان محدود به داخل کشور نمی باشد از .com استفاده کنید، ولی اگر هدفتان محدود به داخل کشور می شود و می خواهید در ایران رتبه خوبی کسب کنید از .ir استفاده نمایید. استفاده از پسوند های غیر عادی مانند .info , .cc , .wc و .name یکی از شاخص های اسپم می باشد.

استفاده از ساب دامین یا ساب دایرکتوری

دسته بندی مناسب مطالب سایت و استفاده صحیح از ساب دامین blog.example.com یا ساب دایرکتوری www.example.com/blog  تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت دارد.

تاریخچه دامنه

قبل از انتخاب نام دامنه اطلاعاتی در مورد تاریخچه آن بدست آورید و مطمئن شوید که آن را قبلا به عنوان اسپم شناخته نشده باشد و یا گوگل آن را جریمه نکرده باشد.

مدت زمان انقضا دامنه

مدت زمان انقضا دامنه تاثیر بسیاری در سئو سایت دارد. اگر مدت زمان انقضا سایت کمتر از یکسال می باشد و می خواهید بر روی سئو سایت خود فعالیت نمایید، انقضای سایت خود را تمدید نمایید.

استفاده از کلمات خاص و جالب برای تبدیل شدن به برند

استفاده از کلمات خاص و جالب می تواند وب سایت شما را تبدیل به یک برند نماید. مانند سایت های eBay یا  aparat.

منبع: moz