۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

تاثیر دامنه بر سئو سایت

تاثیر دامنه بر سئو سایت

تاثیر دامنه بر سئو سایت

در این مقاله قصد داریم شما را از اهمیت و تاثیر گذاری انتخاب نام دامنه بر روی سئو سایت آشنا کنیم.

انتخاب دامنه خوب و ایده ال تاثیر غیر مستقیم و البته بسیار بالایی بر سئو وب سایت شما خواهد داشت، همین که اسم سایت شما جذاب ، ساده و با مفهوم باشد و کاربران پس از اولین ورود این نام را به خاطر داشته باشند و مجدد وارد سایت شما شوند بر روی سئو سایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. برای انتخاب یک دامنه خوب پیشنهاد میکنم موارد زیر را در حتما در نظر بگیرید:

در ذهن ماندن نام دامنه

سعی نمایید نام دامنه ای که انتخاب می کنید در ذهن ها بماند که در تبلیغات دهان به دهان تاثیر مثبت داشته باشد و همچنین برای تایپ کردن ساده باشد.

استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه

توجه کنید که استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه باعث طولانی تر شدن آن نشود، و به سادگی در ذهن افراد بماند .

استفاده از جداکننده کلمات (-)

اگر نام دامنه شما شامل دو واژه (مانند www.examplesite.com) است، شما ممکن است بخواهید برای جدا کردن کلمات برای خوانایی بهتر از یک خط تیره استفاده کنید (مانند www.example-site.com). استفاده از خط فاصله در نام دامنه از اعتبار دامنه کم می شود و سایت به عنوان یکی از شاخص  های اسپم شناخته می شود. رنک سایت هایی که در نام دامنه خود از جداکننده (-) استفاده نمی کنند نسبت به دیگر سایت هایی که از جداکننده استفاده می کنند، بالاتر است.

استفاده از com . یا ir.

اگر حوزه فعالیت وب سایت تان محدود به داخل کشور نمی باشد از .com استفاده کنید، ولی اگر هدفتان محدود به داخل کشور می شود و می خواهید در ایران رتبه خوبی کسب کنید از .ir استفاده نمایید. استفاده از پسوند های غیر عادی مانند .info , .cc , .wc و .name یکی از شاخص های اسپم می باشد.

استفاده از ساب دامین یا ساب دایرکتوری

دسته بندی مناسب مطالب سایت و استفاده صحیح از ساب دامین blog.example.com  یا ساب دایرکتوری www.example.com/blog  تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت دارد.

تاریخچه دامنه

قبل از انتخاب دامنه اطلاعاتی در مورد تاریخچه آن بدست آورید و مطمئن شوید که این دامنه قبلا اسپم شناخته نشده باشد و یا گوگل آن را جریمه نکرده باشد.

مدت زمان انقضا دامنه

مدت زمان انقضا دامنه تاثیر بسیاری در سئو سایت دارد. اگر مدت زمان انقضا سایت کمتر از یکسال می باشد و می خواهید بر روی سئو سایت خود فعالیت نمایید، انقضای سایت خود را تمدید نمایید.

استفاده از کلمات خاص و جالب برای تبدیل شدن به برند

استفاده از کلمات خاص و جالب می تواند وب سایت شما را تبدیل به یک برند نماید. مانند سایت های eBay یا  aparat

امیدوارم با خواندن این مقاله بتوانید بهترین نام دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

منبع: moz