تاثیر برچسب بر سئو سایت

برچسب و سئو سایت

تاثیر برچسب بر سئو سایت

آیا استفاده از برچسب تاثیری بر سئو سایت دارد؟
تعداد مناسب استفاده از برچسب در وب سایت؟

در این مقاله قصد دارم شما را با مفهوم برچسب و تاثیر آن بر سئو سایت آشنا کنم که از این پس بتوانید برچسب های مناسبی برای مطالب وب سایت خود آماده کنید.
از برچسب ها در وب سایت برای دسته بندی مطالب استفاده می شود. برچسب (Tag) به اصطلاحات خاصی گفته می شود که از آن ها برای علامت گذاری ابتدا و انتهای عنصر استفاده می شود و استفاده از برچسب مناسب، یکی از اجزای کلیدی معماری هر وب سایت است.

یک سردرگمی میان سئوکاران و طراحان وب برای استفاده موثر از برچسب ها وجود دارد که در این مقاله این سردرگمی را برطرف می کرده ایم. پس تا آخر با ما همراه باشید.

همان طور که گفتیم از برچسب ها برای دسته بندی مطالب استفاده می شود که به طور مثال می توان در قسمت مقالات یک وب سایت، مطالبی که در مورد “سئو سایت” می باشد را داخل برچسب “سئو” قرار داد. برچسب ها یک پل ارتباطی میان محتوای وب سایت می باشد که ارائه دهنده اطلاعات روشن در مورد هر مطلب است.

چرا نباید از برچسب ها داخل منو سایت استفاده کرد؟

داشتن آیتم ها زیاد برای منو یک وب سایت باعث سردرگمی کاربر داخل سایت می شود. پس نباید از برچسب ها داخل منو استفاده کرد. چون آیتم های منو بسیار زیاد می شود و کاربر داخل سایت دچار سردرگمی می شود که این کار نتیجه اش ترک سریع سایت توسط کاربر می باشد که به سئو سایت ضرر می رساند و رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو کاهش می یابد.

اگر یک وب سایت در زمینه طراحی وب سایت و سئو سایت فعالیت می کند و همچنین داخل آن مقالاتی وجود دارد و تعداد مقالات در مورد گوگل و ربات های گوگل بسیار است، صحیح نمی باشد که داخل منو قسمتی به نام گوگل را ایجاد نماییم فقط به خاطر این که مطالب گوگل بسیار است. چون این کار مرتبط با موضوع وب سایت نمی باشد.

یک نکته بسیار مهم در استفاده از برچسب ها این می باشد که نباید برچسب ها هم نام با آیتم های منو اصلی سایت باشد. چون که مواجه شدن با محتوای یکسان در منو ها و برچسب ها تاثیری منفی بر روی سئو سایت می گذارد.

تعداد مناسب برچسب در مطالب

بر روی برچسب های یک وب سایت باید مدیریت داشت و از برچسب هایی باید استفاده نمود که مطالب موجود در آن ها بسیار و مرتبط باشند. ولی اگر هنگام انتخاب برچسب ها مدیریت نباشد ممکن است داخل بسیاری از برچسب ها تنها یک مطلب وجود داشته باشد.
در هیچ وب سایت یا مقاله در مورد تعداد مناسب برچسب ها صحبت نشده است. ولی برای بدست آوردن تعداد مناسب برچسب ها می توانید به وب سایت های برتر که زمینه سئو فعالیت می کنند مراجعه نمایید. طبق تحقیقی که در این زمینه بدست آوردیم، تعداد مناسب برچسب 5 تا می باشد که باید با مدیریت مشخص شوند.

نکات اساسی در انتخاب برچسب ها

• برچسب ها باید کوتاه باشند. حداکثر از 3 کلمه استفاده نمایید و به جای استفاده از عبارات طولانی از عبارات کوتاه استفاده نمایید.

• از تگ های مورد علاقه کاربران استفاده کنید استفاده از تگ های مورد علاقه کاربران در برچسب ها می تواند شما را در امر جذب کاربر یاری نماید.بر اساس موضوعات مورد علاقه کاربران برچسب ها را انتخاب نمایید. به گونه ای که مرتبط با محتوای متن باشد.

پس نتیجه می گیریم که برچسب ها تاثیری بر روی سئو سایت ندارند ولی استفاده مناسب آن ها می تواند کاربر را جذب سایت کرده و از این طریق رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو افزایش یابد.