تاثیرگذاری UX و UI بر سئو

تاثیرگذاری UX و UI بر سئو

توسط admin اکتبر 22, 2016
تاثیرگذاری UX و UI بر سئوReviewed by Admin on Oct 22Rating:

UX و UI در سئو سایت

تاثیرگذاری UX و UI بر سئو سایت

یکی از موارد تاثیرگذار یک وب سایت بر روی سئو، طراحی ظاهر سایت و چیدمان آن می باشد که در جذب کاربر بسیار موثر است. هنگامی که یک کاربر به سایت شما مراجعه می کند، عوامل بسیاری در ظاهر سایت وجود دارد که کاربر تصمیم به ترک سایت و یا ماندن در آن سایت و رفع نیاز خود می گیرد.
از جمله مواردی که در جذب کاربر در وب سایت و در نهایت بر سئو سایت تاثیرگذار خواهد بود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سرعت بارگذاری صفحات وب سایت
• زیبایی قالب سایت
UX و UI
• و …

در این مقاله برایتان تاثیرگذاری UX و UI بر سئو سایت را توضیح خواهیم داد.

همان طور که در مقاله “تفاوت UX و UI در طراحی وب سایت چیست؟”  توضیح دادیم، UX به احساسات و رفتارهای کاربر هنگام استفاده از یک محصول و یا وب سایت می باشد ولی UI به چگونگی پیاده سازی اجزای سایت و محصول مانند تصاویر و متن ها پرداخته می شود. اگر کاربر نتواند هنگام مراجعه به وب سایت با آن رابطه برقرار نماید و سریعا سایت را ترک نماید، می توان گفت که سایت از UX خوبی برخوردار نیست. چون که نتوانسته احساسات و رفتارهای کاربر را در سایت پیاده سازی  و ارتباط را برقرار نماید.
ولی اگر UX یک وب سایت خوب باشد و کاربر بتواند با سایت ارتباط برقرار نماید، می توان گفت که با انجام این کار سئو سایت پیشرفت می کند.

حال به نظر شما UI چه تاثیری می تواند بر سئو یک سایت داشته باشد؟

اگر یک وب سایت از UX خوب و UI  بدی برخوردار باشد، آن وب سایت نمی تواند به اهداف بازاریابی خود دست پیدا نماید. UI در تمامی اجزای یک سیستم پیاده سازی می شود. یعنی در یک وب سایت از جدول ها، منوها، متن ها و … باید UI اجرا شود تا چیدمان اجزای سایت و موقعیت آن ها به خوبی انجام شود که وقتی کابر به سایت مراجعه می نماید دچار سردرگمی نشود و سریعا نیا خود را بتنواند برطرف نماید.

با اجرای UX و  UI می توانید کاربری که به وب سایت شما مراجعه می کند را جذب سایت نمایید که این کار جز اقدامات اصلی سئو سایت می باشد. یعنی رضایت مندی کاربر از سایت رضایت گوگل را به همراه دارد که در نهایت موفقیت در سئو را به همراه دارد.

برچسب ها ,
اشتراک در شبکه های اجتماعی

اطلاع از جدیدترین مقالات

جهت مطلع شدن از آخرین و جدیدترین مقالات، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

مطالب مرتبط

نظر دادن

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است *