۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

اهمیت بک لینک در سئو سایت

اهمیت بک لینک در سئو سایت به چه صورت است؟

برای بهینه سازی و یا سئو سایت می توان از روش بک لینک استفاده نمود که امری ضروری و از تکنیک ها سئو است.

بک لینک، لینک هایی هستند که به سمت وب سایت شما هدایت می شوند و به عنوان لینک های ورودی به سایت محسوب می شوند. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در سئو، بک لینک ها می باشد که استفاده از بک لینک های با کیفیت می تواند رتبه وب سایت شما را ارتقا دهد. موتور جستجو مانند گوگل به وب سایت هایی که از تعداد بک لینک بالایی برخوردار باشند رتبه بهتری می دهد. ولی کیفیت بک لینک در سئو سایت تاثیر گذار است.

بک لینک ها به دو صورت وجود دارند: nofollow و dofollow که هر کدام از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار می باشند.
هدف از ایجاد این نوع لینک ها، فرستادن بازدیدکننده از سمت سایتی که در آن بک لینک ایجاد کرده ایم به سمت سایت خودمان می باشد که با این کار ترافیک سایت خود را افزایش داده ایم و سئو وب سایت را بهبود بخشیده ایم.

ایجاد بک لینک به صورت مصنوعی در سئو تاثیرگذار است یا به صورت طبیعی؟

سایت هایی زیادی وجود دارند که می توان با دادن آدرس سایت در آن ها تعداد بسیار زیادی بک لینک برای سایت خود ایجاد نمود. به این روش برای ایجاد آن ها، روش مصنوعی می گویند که تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد. چون سایت هایی که در آن ها بک لینک ایجاد شده است از رنکینگ بالایی برخوردار نمی باشند.
ولی اگر با برنامه منظم به طور مثال روزانه دو لینک از سایت خود در وب سایت های با رنکینگ بالا ایجاد کنیم می توانیم کمک بسیار زیادی به سئو و بهینه سازی سایت خود کرده باشیم.