انتخاب عنوان مناسب برای سئو سایت

عنوان مناسب برای سئو

انتخاب عنوان مناسب برای سئو سایت

تگ عنوان یکی از عناصر مهم یک صفحه وب نامیده می شود. تگ عنوان در نتایج موتورهای جستجو استفاده می شود و بر روی سئو سایت و بهبود نتایج در موتورهای جستجو بسیار تاثیرگذار است. عنصر عنوان یک صفحه وب به معنای شرح دقیق و مختصر از محتوای صفحه است. این عنصر هم برای سئو سایت و هم کاربران بسیار مهم است.

نمونه کد <title> در صفحه وب

<head>
<title>Example Title</title>
</head>

فرمت بهینه عنوان صفحه

کلمه کلیدی اصلی – کلمه کلیدی ثانویه – … | نام برند

طول بهینه مناسب برای موتورهای جستجو

گوگل به طور معمول 50 تا 60 کاراکتر اول از یک تگ عنوان را به طور کامل نمایش می دهد و اگر بیشتر از این مقدار باشد ادامه تگ عنوان را به صورت “…” نمایش می دهد. شما سعی نمایید تگ عنوان صفحات خود را کمتر از 55 کاراکتر نگه دارید.

چرا عنوان صفحات برای سئو سایت مهم می باشد؟

عنوان صفحه تاثیر زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت و می توانید با تعریف درست این تگ، ورودی سایت خود را از گوگل افزایش دهید. این تگ در سه مکان کلیدی نمایش داده می شود که به توضیح هر کدام در ذیل پرداخته ایم:

مرورگرها

نمایش عنوان صفحه در مرورگرها

تگ عنوان صفحه در بالای تب مرورگرها نمایش داده می شود (همانند شکل زیر). مرورگرهایی مانند گوگل کروم، اپرا، اینترنت اکسپلورر و …

نتایج موتورهای جستجو

سئو سایت

در نتایج موتورهای جستجو اولین خطی که در هر یک از نتایج نمایش داده می شود، عنوان صفحات می باشد که در تگ متا تعریف شده اند و همین امر موجب اهمیت سئو عنوان صفحه می شود.
هنگام استفاده از کلمات کلیدی در تگ عنوان، موتورهای جستجو آن ها را در نتایج جستجو برجسته و پررنگ تر نمایش می دهند. اگر کاربر یک کلمه کلیدی را جستجو کند، آن نتایجی که از آن کلمه کلیدی در تگ عنوان صفحه خود استفاده کرده باشند، نرخ بالاتری از طریق کلیک دریافت می کنند و این بر روی سئو سایت بسیار تاثرگذار است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

انتخاب عنوان مناسب برای سئو

هنگامی که شما لینک وب سایت تان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، به طور پیش فرض تگ عنوان صفحه نمایش داده می شود.

بهینه سازی عنوان صفحات

از آن جا که بخش مهمی از بهینه سازی نتایج موتورهای جستجو، تگ عنوان صفحات می باشد، اجرای بهترین شیوه ها برای تگ عنوان صفحه، تاثیرگذاری بالای در سئو سایت وب سایت شما خواهد داشت.
توصیه های مهمی در زیر ذکر شده است که شما را در ساختن بهینه ترین تگ عنوان برای صفحات وب سایت خود کمک می کند:

تعداد کاراکتر

همان طور که در بالا گفته شد، اگر تعداد کاراکترهای عنوان صفحات بیش از یک طول خاص باشد، در نتایج جستجو حذف می شود. طول بهینه بین 50 تا 60 کاراکتر می باشد. بسیاری از متخصصین سئو استفاده از کلمات کلیدی در تگ عنوان صفحات خود برای اهداف رتبه بندی وب سایت استفاده می کنند.

استفاده از کلمات کلیدی مهم

از کلمات کلیدی مهم در تگ عنوان صفحات خود استفاده نمایید تا نرخ کلیک وب سایت شما افزایش یابد و رتبه بندی وب سایت شما ارتقا یابد.

نام برند

بسیاری از وب سایت ها از نام برند خود در تگ عنوان استفاده می کنند. بهترین مکان برای استفاده از نام برند در تگ عنوان صفحات کجا می باشد؟
از نام برند شما به خوبی شناخته شده می باشد، در اول تگ عنوان استفاده نمایید ولی اگر نام برند شما شناخته شده نمی باشد، در آخر تگ عنوان خود استفاده کنید و در اول تگ کلمات کلیدی خود را به کار ببرید.

مرتبط بودن عنوان صفحه با محتوای سایت

نوشتن عنوان صفحه با رعایت تمامی نکات سئو، اگر ارتباطی با محتوای صفحه نداشته باشد ارزشی نخواهد داشت. کاربران انتظار دارند تا عنوان صفحه چکیده ای از محتوای صفحه باشد و هنگامی که با غیرمرتبط بودن عنوان صفحه با محتوای آن روبرو می شوند، به سرعت وب سایت را ترک خواهنند کرد و این امر باعث بدتر شدن رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو خواهد شد.

جداسازی کلمات کلیدی در عنوان

برای بهتر دیده شدن عنوان صفحات خود از یک کاراکتر جداکننده استفاده نمایید که خوانایی عنوان صفحه نیز بیشتر شود. به طور مثال می توانید از کاراکتر (|) برای جداسازی استفاده نمایید. برای وب سایت گروه طراحی آیسا نیز در تگ عنوان صفحه اصلی از این جداککنده استفاده کرده ایم:
طراحی سایت | سئو سایت | طراحی وب سایت | تبلیغات در گوگل | هاست و دامنه

از عنوان تکراری در صفحات بپرهیزید

با استفاده از گوگل وبمستر می توانید مشاهده نمایید که کدام یک از صفحات شما عنوان تکراری دارند و آن ها را مرتبط با محتوای صفحه بهینه نمایید.

منبع: moz.com