افزونه wp compress

افزونه wp compress

محتوای هر سایتی، مهم‌ترین بخش آن را تشکیل می‌دهد و از نظر موتور های جستجو، هیچ یک از بخش‌های سایت به اندازه محتوای آن ارزشمند نیست. همان طور که می دانید تصاویر و ویدئو ها  در گروه محتوا قرار می‌گیرند، که البته اهمیت بیشتری نسبت به محتوای متنی دارند؛ حال اگر همین تصاویر و ویدئو ها بهینه‌ نباشند، به جای آن که بتواند باعث افزایش رضایت کاربران شوند و در نتیجه به بهبود رتبه شما در موتور های جستجو کمک کند، ممکن است تاثیر منفی داشته باشد.یکی از مهم‌ترین راه‌ کار های جلب رضایت کاربران در زمینه محتوای تصویری و ویدئویی، بهینه‌سازی تصاویر وردپرس است تا بتوانید سرعت تصاویر را با استفاده از کاهش حجم آن ها افزایش دهید. برای بهینه سازی تصاویر وردپرس از افزونه wp copress استفاده می کنیم.

بهینه‌سازی تصاویر وردپرس:
افزونه WP Compress یک افزونه کاربردی و حرفه‌ای برای وردپرس است، که با استفاده از آن قادر به بهینه‌سازی تصاویر سایت وردپرسی خود خواهید بود. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و توانسته از میان +۵۰۰ نصب فعال، امتیاز را به خود اختصاص دهد.

نصب و راه اندازی افزونه:

برای استفاده از این افزونه، می توانید آن را دانلود کرده و در سایت وردپرسی خود نصب کنید. پس از نصب این افزونه، بخشی به نام WP Compress در پیشخوان وردپرس نمایان داده می‌شود که از طریق منو های بخش مدیریت وردپرس در دسترس خواهد بود. با ورود به این تنظیمات، افزونه ای که نصب کردید را مشاهده می‌ کنید.

Account Information:

 شما باید در ابتدا اطلاعات مربوط به ثبت‌نام در سرویس‌دهنده این افزونه را وارد کرده و سپس وارد مرحله بعدی شوید.

E-Mail: در این بخش باید ایمیل خود را وارد کنید.
Yes, I consent to receiving emails: در این بخش می‌توانید دریافت یا عدم دریافت ایمیل از سوی سرویس‌دهنده افزونه را انتخاب کنید.

در نهایت کافی است بر روی Signup کلیک کنید تا ثبت‌نام شما تکمیل شود؛ پس از آن می توانید برای تکمیل ثبت‌ نام  خوذ وارد ایمیل خود شوید و روی لینک تایید آن کلیک کنید.

Active:

این بخش مربوط به تایید و فعال‌سازی نهایی افزونه می باشد، که باید کد مربوط به آن را با کلیک روی GET YOUR API KEY که در ایمیل برای شما ارسال شده است، به دست آورید.
در نهایت، افزونه به سرویس‌ دهنده آن متصل خواهد شد که می‌ توانید ادامه تنظیمات افزونه را مشاهده کنید.

Optimization Level: در این بخش می‌توانید میزان بهینه‌ سازی تصاویر وردپرس را انتخاب کنید.

Resize Larger Images: در این بخش می‌توانید حداکثر سایز تصاویر جهت آپلود در وردپرس را انتخاب کنید، تا در صورت آپلود تصاویر بزرگ‏تر، بتوانید آن را تغییر سایز دهید.
Hide WP Compress from Media Library: این گزینه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید امکانات این افزونه را از صفحه رسانه خود حذف کنید.
Preserve EXIF Data: این گزینه مربوط به اطلاعات EXIF تصاویر می‌ باشند که شامل اطلاعاتی مانند :تاریخ عکس، فاصله کانونی و… هستند، که عملاً در وبسایت شما استفاده‌ ای نخواهند داشت؛ با انتخاب این گزینه می‌توانید چنین اطلاعاتی را پاک کنید تا حجم تصاویر کاهش یابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]