افزونه Woocommerce

افزونه Woocommerce

برای ساخت یک فروشگاه آنلاین که تحت ورد پرس باشد نیاز به یک افزونه ی فروشگاه ساز است. افزونه های زیادی در زمینه ی ساخت فروشگاه اینترنتی وجوددارد ولی فروشگاه‌ساز ووکامرس محبوب‌ترین افزونه ی ساخت فروشگاه اینترنتی است که دارای امکانات فوق‌العاده است و می‌تواند به فروشگاه شما امکانات فراوان و ظاهری زیبا ببخشد. افزونه ی ووکامرس امتیاز ۵ از ۵ را در مخزن وردپرس به دست آورده است و بیش از ۳۰ درصد فروشگاه‌های اینترنتی جهان با ووکامرس ساخته شده است.
امکانات افزونه ی ووکامرس :
• درگاه بانکی رایگان + پشتیبانی از همه ی بانک‌های ایران
• بومی‌سازی شده با زبان فارسی
• پشتیبانی از ۸۰ درصد قالب‌ها
• محیط مدیریت آسان
• قابلیت درج محصولات به صورت نامحدود
• پشتیبانی از واحد‌های پولی تمامی کشورها
• قابلیت فیلتر کردن محصولات
• قابلیت ایجاد نظرسنجی برای محصول
• قابلیت ایجاد پروفایل و سبد خرید برای مشتریان
• قابلیت ایجاد خبرنامه
• قابلیت ایجاد حراجی و تخفیف
• قابلیت ایجاد گالری تصویر محصولات

چرا ووکامروس محبوب شده است؟
۱. امنیت: یکی از دلایل محبوبیت ووکامرس امنیت است که در بین رقبای خود امنیت بیشتری دارد وبه صورت منظم به روز رسانی می شود و به همین دلیل کاربران و شرکت‌های زیادی آن را انتخاب می کنند.
۲. عدم نیاز به کدنویسی: با استفاده از ووکامرس بدون این که نیاز به کدنویسی و برنامه نویسی داشته باشید می توانید یک فروشگاه کامل بسازید و آن را مدیریت کنید.
۳. پشتیبانی از زبان فارسی: یکی ازدلایل دیگرکه کاربران ایرانی برای ساخت فروشگاه از ووکامرس استفاده می کنند این که از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

نصب وراه اندازی:

ابتدا آخرین نسخه ی ووکامرس یعنی ۳٫۲٫۶ را دانلود کنید و نصب کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که قالب شما باید از ووکامرس پشتیبانی کند. برای فارسی‌سازی ووکامرس نیز باید افزونه ی فارسی‌ساز ووکامرس را دانلود و نصب کنید
پس از فعال‌سازی، برای راه اندازی ووکامرس به قسمت تنظیمات اولیه (اجرای راه‌اندازی سریع) بروید.

تنظیمات اولیه ی ووکامرس از ۶ قسمت تشکیل شده ‌است. این تنظیمات شامل تنظیمات کلی درباره فروشگاه و محصولاتی است که قرار است بفروش برسد.

۱. پیکربندی فروشگاه  :  دراین قسمت می توانید تنظیمات  مربوط به محل  ومکان فروشگاه (کشور، آدرس، واحدپول، نوع محصولات و …) را تکمیل کنید.

۲. پرداخت :
هر فروشگاه اینترنتی برای دریافت هزینه ی محصول از مشتریان نیاز به درگاه پرداختی دارد. یکی از قابلیت‌های کاربردی ووکامرس درگاه‌ پرداختی رایگان و پشتیبانی از درگاه‌های بانکی ایرانی است. در این بخش شما باید درگاه‌ پرداختی را انتخاب کنید. برای استفاده از درگاه‌های ایرانی باید اکثر آن‌ها را خریداری کنید و کدهای مربوطه را از بانک تهیه کنید.

۳. حمل ونقل : اگر می‌خواهید هزینه ی حمل و نقل را از خریداران دریافت کنید می‌توانید نرخ آن را وارد کنید و واحد وزن و ابعاد را مشخص کنید.

۴. اضافات : در این قسمت  ،افزونه یا پوسته‌ای  به شما پیشنهاد می‌شود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

۵. فعالسازی : دراین قسمت می‌توانید ووکامرس را به افزونه جت‌پک متصل کنید. جت پک یک افزونه ی کاربردی است که می‌تواند برخی امکانات را به ووکامرس شما اضافه کند.

۶. آماده : تنظیمات اولیه به اتمام رسید حالا می توانید اولین محصول خود را اضافه کنید.

افزودن اولین محصول:
پس از این که ووکامرس را راه اندازی کردید برای اضافه کرن محصول به مسیر (پیشخوان وردپرس>>محصولات>>افزودن جدید) بروید .برای افزودن محصول باید  ابتدا نام محصول و توضیحی درمورد آن محصول وارد کنید. درووکامرس دو بخش توضیحات برای محصول وجود دارد که درتوضیحات اول توضیحی مختصر از ویژگی های محصول می نویسند.

اطلاعات محصول:

دراین قسمت باید اطلاعاتی در مورد محصول خود وارد کنید همچنین می توانید یک تصویر برای محصول خود  (سمت چپ تصویر محصول )بارگذاری کنید .

همچنین یکی دیگر از کاربردهای ووکامرس ایجاد گالری تصاویر محصول است یعنی می توانید چند عکس برای محصول خود انتخاب کنید.

اکنون محصول شما برای فروش آماده است.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]