۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

آیا رتبه الکسا در سئو مهم است؟

اهمیت رتبه الکسا در سئو سایت:

وب سایت الکسا (alexa.com) آمارهایی از وب سایت ها را در اختیار ما قرار می دهد. رتبه جهانی و داخلی سایت ها را نمایش می دهد. شما می توانید با وارد کردن آدرس سایت مورد نظر خود، رتبه جهانی و داخلی آن سایت را مشاهده نمایید. همچنین داخل الکسا آمار مختلفی را از سایت های مورد نظر بدست آورید. آمارهایی همچون:
Bounce Rate، متوسط تعداد بازدید کننده از سایت، متوسط زمان ماندن در سایت، تعداد بک لینک و … را می توانید مشاهده نمایید.

حال به نظر شما، این آمار مخصوصا رتبه سایت در جهان و داخل کشور تاثیری بر سئو سایت دارد؟

رتبه الکسا هیچ گونه تاثیری بر سئو سایت ندارد و نخواهد داشت. پس شما نمی توانید با خوب بودن رتبه یک سایت در الکسا، بگویید که این سایت از نظر سئو عالی می باشد. همچنین برعکس این موضوع نیز برقرار است. یعنی با پایین بودن این رتبه نمی توان گفت که سایت از نظر سئو ضعیف است.
ولی می توان با پایین بودن این رتبه گفت که سایت، بازدید کننده ای ندارد ولی وب سایت هایی که رتبه بالایی در الکسا دارند، بازدیدکننده بالایی نیز دارند.

آیا گوگل به رتبه الکسا اهمیت می دهد؟

همان طور که گفتیم، رتبه الکسا هیچ تاثیری بر سئو سایت نخواهد گذاشت و گوگل نیز به آماری که از دیگر وب سایت ها دارد اهمیتی نمی دهد. همچنین این رتبه هیچ گونه تاثیری بر رتبه سایت شما در نتایج موتور جستجو گوگل ندارد و افرادی که می گویند رتبه الکسا در سئو سایت شما تاثیرگذار است، اطلاعات کاملی در زمینه سئو ندارند و یا هم این که قصد فریب شما را دارند.

آمار سایت الکسا از چه طریقی بدست می آید؟

آمارهایی که این وب سایت در اختیار شما قرار می دهد بر اساس تولبار الکسا بدست می آید. شما با نصب تولبار می توانید رتبه وب سایت هایی که به آن ها مراجعه می کنید را بهبود ببخشید. چون این تولبار که در مرورگر نصب می شود، فعالیت های کاربر را در رتبه و آمارهای سایت تاثیر می دهد.

تولبار الکسا را از طریق لینک زیر می توانید برای وب سایت خود دانلود و نصب نمایید.

دانلود تولبار الکسا