۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

آپدیت الگوریتم پنگوئن در سال 2016

الگوریتم پنگوئن و سئو سایت

آپدیت الگوریتم پنگوئن در سال 2016

بالاخره پس از 2 سال یا به طور دقیق 707 روز الگوریتم پنگوئن گوگل به روزرسانی شد. همان طور که در مقاله استراتژی به روزرسانی محتوا در مورد این الگوریتم صحبت کردیم، وظیفه اش مبارزه با وب سایت هایی است که اقدام به خرید بک لینک به صورت مصنوعی کرده اند و یا از ترفندهای سئو کلاه سیاه استفاده کرده اند می باشد. در سال 2014 پنگوئن آپدیت شد و آن موقع شاهد افت رتبه بسیاری از وب سایت ها در نتایج موتورهای جستجو بودیم. حال پس از 2 سال دوباره این الگوریتم آپدیت شده است.

هربار که وب سایتی توسط الگوریتم پنگوئن جریمه می شد و به اصطلاح پنالتی گرفته می شد، وب سایت جریمه شده باید تا آپدیت بعدی الگوریتم منتظر می ماند تا از پنالتی در بیاید. ولی در آپدیت جدید این الگوریتم، گوگل گفته که از این پس، پنگوئن همیشه در صحنه وجود دارد و سیگنال های مربوط به رتبه ها را بصورت لحظه ای پردازش می کند.

در آپدیت جدید پنگوئن باید این انتظار را داشت که رتبه وب سایت ها با سرعت بیشتری جابه جا شوند. از این پس اگر یک وب سایت توسط گوگل جریمه شد، با رفع تخلف و خطا می تواند زودتر از قبل از این جریمه رها شود و نیازی نیست که تا آپدیت بعدی منتظر بماند.

در هر صورت باید منتظر بمانیم و ببینیم که این آپدیت جدید چه تاثیری بر روی رتبه وب سایت ها می گذارد. 

منبع: moz